DAVID OREŠIČ Home CV projekti Foto album 3D, video, avdio Povezave Kontakt

 

 

 

 

2023 KAKOR V NEBESIH - r. Samo M. Strelec, Slovensko stalno gledališče
2023 AGATA VISOŠKA – r. Tatjana Peršuh, Loški oder-Škofja Loka
2023 EVAEVAEVAEVAEVAEVA – r. Minca Lorenci – Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
2023 ČIK – r. Samo M. Strelec – Dječje kazalište Osijek
2022 KRIZE – r. Žiga Divjak- Slovensko mladinsko gledališče Ljubljana
2022 ROBIN HUD – r. Samo M. Strelec – Slovensko ljudsko gledališče Celje
2022 #HOTDONKI – r. Tatjana Peršuh - Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
2021 BANKET – r. Tatjana Peršuh – ZAVOD 0.1, Cankarjev dom Ljubljana, Lutkovno gledališče Maribor
2021 VROČINA - r. Žiga Divjak- Slovensko mladinsko gledališče Ljubljana
2021 PODELITEV GLAZERJEVIH NAGRAD – r. Tatjana Peršuh – Mestna občina Maribor
2020 KONS: NOVI DOBI – r. Žiga Divjak – Prešernovo gledališče Kranj
2020 DEKLICE- k. Mojca Kasjak- Zavod Moja kreacija, Platforma sodobnega plesa
2020 EVROPA – r. Tatjana Peršuh – Slovensko narodno gledališče Nova Gorica
2020 KAZIMIR IN KAROLINA- r. Žiga Hren- produkcija GLR, DI in DSU študentov AGRFT
2020 NESKONČNO- r.in k. Jasmina Založnik in Darko Dragičević-Center urbane kulture kino Šiška
2019 LABIRINT - Mojca Kasjak Pokrajinski muzej Maribor, Zavod Moja kreacija, Platforma sodobnega plesa
2019 ŠIVILJA IN ŠKARIJCE - r. Tatjana Peršuh – Lutkovno gledališče Maribor
2019 OD BLIZU- r. Živa Bizovičar- produkcija GLR, DI in DSU študentov AGRFT
2019 SAMOBORBA -k. Matic Valič-študijska produkcija/projekt AGRFT 4. letnik Dance composition III
2019 od A do T -k. Dominik Vodopivec- študijska produkcija/projekt AGRFT 4. letnik Dance composition III
2019 IN SPET IZ TIŠINE...- k. Timotej Novaković- študijska produkcija/projekt AGRFT 4. letnik Dance composition
2019 SABURRA-k. Blaž Popovski- študijska produkcija/projekt AGRFT 4. letnik Dance composition III
2019 ONYO-k. Lina Akif- študijska produkcija/projekt AGRFT 4. letnik Dance composition III
2019 NE VEM-k. Borut Doljšak- študijska produkcija/projekt AGRFT 4. letnik Dance composition III
2019 V DIH-k. Beti Strgar- študijska produkcija/projekt AGRFT 4. letnik Dance composition III
2019 GRTA PA DOVTA-k. Gregor Podričnik- študijska produkcija/projekt AGRFT 4. letnik Dance composition III
2019 POŽAR- r. Živa Bizovičar- produkcija GLR, DI in DSU študentov AGRFT
2019 ODA PETJU-r. Miha Bezeljak - študijska produkcija AGRFT Theatre Singing - MA
2019 RAZPIRAM KRILA - r. Vesna Kukić, Mojca Kasjak KUPD Pot, Narodni dom Maribor

2018 Ivan Cankar - Boštjan Gorenc Pižama-MOJ LAJF - r. Sebastijan Horvat-Lutkovno gledališče Maribor
2018 Ivan Cankar-HLAPEC JERNEJ IN NJEGOVA PRAVICA - r. Žiga Divjak-Cankarjev dom Ljubljana
2018 Milan Jesih-SREBRNO REBRO - r. Luka Marcen-produkcija GLR, DI in DSU študentov AGRFT
2018 Milan Jesih-DVOJE SVA IN HKRATI ENO - r. Manca Kok-produkcija GLR, DI in DSU študentov AGRFT
2018 Roland Schimmelpfennig-IDOMENEJ - r. Jan Krmelj-produkcija GLR, DI in DSU študentov AGRFT, v MGL
2018 Kolektiv Nove pošte- = 6 = - r. Žiga Divjak - Slovensko mladinsko gledališče Ljubljana, MASKA Ljubljana
2018 MOM-PODELITEV GLAZARJEVIH NAGRAD - r. Tatjana Peršuh, Občina Maribor, LG Maribor
2018 HANS CHRISTIAN ANDERSEN-SNEŽNA KRALJICA - r. Tin Grabnar-Lutkovno gledališče Maribo


2017 Nina Ivanišin, Minca Lorenci, Tatjana Peršuh, Barbara Jamšek-20 let delovanja Gledališke šole Prve gimnazije Maribor - r. Tatjana Peršuh, PGMB, SNG Maribor
2017 Zala Ana Štiglic, Sara Dirnbek-LJUBEZNIČENJA - Produkcija magistrskega programa, UL AGRFT, FBS 2017
2017 Mojca Kasjak-PREBUJANJE SPEČEGA VELIKANA - r. avtorska-Performa & platforma Maribo
2017 Maja Kastelic-DEČEK IN HIŠA - r. Jelena Sitar-Lutkovno gledališče Maribor
2017 UNPLUGGED group-VIA MATTI/ULICA NORCEV - r. Zoran Petrovič-MOMENT - Intimni oder Maribor
2017 Epizoda-ČLOVEK, KI JE GLEDAL SVET - r. Žiga Divjak-Slovensko mladinsko gledališče Ljubljana


2016 Jernej Bizjak-V OBJEMU SPROŽILCA ALI POT DO TOČKE NIČ - k. Jernej Bizjak-Zavod 0.1 Ljubljana
2016 Darko Dragičević, Jasmina Založnik-JECLJAM Z VESELJEM - k. Martin Sonderkamp-Festival Performa & Platforma, MKC Maribor, Plesna Izba Maribor, SNG Maribor
2016 Produkcija magistrskega programa-TORZO - k. Klemen Janežič-AGRFT, Zavod 0.1 Ljubljana
2016 Po motivih F. M. Dostojevskega-Glej,BOLAN ČLOVEK - r. Tatjana Peršuh-Gledališče Glej Ljubljana


2015 Avtorski projekt - LA JUSTICE ALI UTRUJAJOČE RAVNOVESJE - r. Juš A. Zidar –AGRFT, SNG Drama Maribor
2015 Marko Manojlović, Petra Pogorevc - NEKI NOVI TIPI - r. Marko Manojlović - MGL
2015 MGL&AGRFT JUKEBOX MGL v Kino Šiška
2015 Jean Genet - SLUŽKINJI - r. Branko Šturbej - produkcija magistrskega programa DI AGRFT
2015 Milan Marković - ČIŠČENJE IDIOTA - r. Juš A. Zidar - produkcija AGRFT (Mala drama Ljubljana)
2015 Milena Marković - GOZD SE SVETLIKA - r. Žiga Divjak - produkcija AGRFT (Drama Ljubljana - Levi oder)
2015 Maja Pelević - JAZ ALI KDO DRUG - r. Tin Grabnar - produkcija AGRFT (Mala drama Ljubljana)


2014 Dane Zajc - GOTSKA OKNA - r. Barbara Pia Jenič - MGL
2014 Barbara Hieng Samobor- ČASOVNI STROJ 2 - r. Barbara Hieng Samobor - MGL
2014 Francis Scott Fitzgerald - VELIKI GATSBY - r. Ivica Buljan -MGL
2014 Saška Rakef, Jasmina Založnik - ABCDE-F – CONA, PTL
2014 Aleksander Legen-GLOBALNO SEGREVANJE MOŽGANOV-Stara mestna elektrarna Ljubljana
2014 Avtorski projekt - MLADOST - r. Žiga Divjak – produkcija AGRFT
2014 Jean Racine - BRITANIK - r. Žiga Divjak – produkcija AGRFT
2014 Jean Racine - ANDROMAHA - r. Tin Grabnar - produkcija AGRFT, MGL
2014 Jean Racine - BERENIKA - r. Juš A. Zidar- produkcija AGRFT, CD LJ
Sezona 14/15 – vodja scenske osvetljave v MGL


2013 Tin Grabnar - ROB - r. Tin Grabnar - Moment, Gledališče Glej, Živa Dvorišča, LG Maribor…
2013 Tanja Zgonc - TULKUDREAM - k. Tanja Zgonc -Plesni Teater Ljubljana
2013 Predstava ob jezeru: TIK PED REVOLUCIJO - r. Žiga Divjak - produkcija AGRFT
2013 Predstava ob jezeru: PO MOTIVIH SIMFONIJE DMITRIJA ŠOSTAKOVIČA-r. Juš A. Zidar-produkcija AGRFT
2013 Predstava ob jezeru: VIA KOLEKTIV - r. Tin Grabnar - produkcija AGRFT
2013 Ajshil - VKLENJENI PROMETEJ - r. Simon Belak - Gledališče Glej, Tribuna, G-FART Ljubljana
2013 Vinko Moderndorfer - NIČESAR NE OBŽALUJEM – r. Metka Pavšič - produkcija AGRFT
2013 Ovid - METAMORFOZE - r. Daniel Day Škufca – produkcija AGRFT
2013 J.P. Moliere-MOLIERE MAŠINA - r. Nina Rajić Kranjac - produkcija AGRFT


2012 Sinja Ožbolt - DANES ZADNJIKRAT - k. Sinja Ožbolt - Plesni Teater Ljubljana
2012 KD Svečina - JASLICE - r. Jana Peršuh - kamnolom Pruh
2012 Simfonični orkester GŠ Krško-ROK KURENT - r. Žiga Divjak-muzikal v dvorani Kulturnega doma Krško
2012 Georg Büchner - WOYZECK - r. Branko Šturbej-AGRFT - World Festival of Theatre Schools Romania
2012 Knjižnica Ivana Potrča Ptuj - SVEČANA OTVORITEV - r. Samo M. Strelec
2012 C. Monteverdi - ORFEJ - triada akademij- Ptuj, Ljubljana, Benetke
2012 Tina Kolenik-KRI-NOLINA-Performans v okviru magistrske naloge iz kostumografije na AGRFT-MGL
2012 David Ives - ZADET PRAVI ČAS - r. Milan Golob - produkcija 8. semestra študentov AGRFT – CD LJ
2012 Arthur Miller - ČAROVNICE - r. Tatjana Peršuh - KUD Franc Kotar Trzin
2012 P. Claudel, A. Jus - V PRELOMU - r. Andrej Jus - E.P.I. center, LGM, LGL in Moment
2012 Zdenko Kodrič, Borut Gombač - KURENTOVA SVATBA - r. Matjaž Latin - otvoritev EPK Ptuj 2012
2012 J.P. Moliere - DON JUAN - r. Tjaša Črnigoj-produkcija študentov 5. semestra študentov AGRFT
2012 J.P. Moliere - UČENE PIČKE ali... - r. Daniel Day Škufca - produkcija študentov 5. semestra študentov AGRFT
2012 Raziskava in pisanje strokovnega besedila / Študija o uporabnosti svetlobnih kompozicij pri odrskih uprizoritvah na podlagi semiotičnih segmentov in likovne semiologije.


2011 Kupd Pot - PLETEŽ - Kupd Pot - Narodni dom Maribor
2011 Peter Turrini, Samo M. Strelec - MAKS SEKS ŠOP - r. Samo M. Strelec - Narodni dom Maribor
2011 Carmina Slovenica - PERSPEKTIVA VZHOD - dvorana Union Maribor
2011 KEBATAOLA - MIRACLES - dvorana Union Maribor
2011 Carmina Slovenica - PROŠNJA ZA BESEDE - Stolna cerkev Maribor
2011 Zavod Novoglasbeno gledališče - CHOREGIE aka CHOREGIE FESTIVAL
2011 Carmina Slovenica - PROŠNJA ZA BESEDE - 26. slovenski glasbeni dnevi Piran
2011 Kud Samosvoj - METAMORFOZE 1 / LOV - r. Bara Kolenc - Prostor urbane kulture - Kino Šiška LJ
2011 Raziskava in pisanje strokovnega besedila / Študija o uporabnosti svetlobnih kompozicij pri odrskih uprizoritvah na podlagi semiotičnih segmentov in likovne semiologije.


2010 Kupd Pot - MAGNETNI FLUID - k. Vesna Kukič - Narodni dom Maribor
2010 Katarina Klančnik Kocutar - JAKOB IN MESTO - r. Tatjana Peršuh - Lutkovno gledališče Maribor
2010 ŠNIK / ŠNAK - SVEČANA OTVORITEV- r. Tatjana Peršuh - Lutkovno gledališče Maribor
2010 DEJANJE BREZ BESED - MOMENT in Lutkovno gledališče Maribor
2010 Kupd Pot - JAZ SEM GLEDIŠČE II. - k. Vesna Kukič - Narodni dom Maribor
2010 KID Kibla Maribor - 3. FESTIVAL LJUBEZNI - grad Negova
2010 KUPD POT - JAZ SEM GLEDIŠČE II. - k. Vesna Kukič - Narodni dom Maribor
2010 Raziskava in pisanje strokovnega besedila / Študija o uporabnosti svetlobnih kompozicij pri odrskih uprizoritvah na podlagi semiotičnih segmentov in likovne semiologije


2009 KUPD POT - JAZ SEM GLEDIŠČE - k. Vesna Kukič - Narodni dom Maribor
2009 David Mamet - MIRKA ŽIVKA IN DAKI - r. Mirjana Šajinović in Aleksandra Blagojević
2009 Alma Jongerius - MIŠKA METKA SMETKA - r. Samo M. Strelec - Lutkovno gledališče Maribor
2009 KID KIBLA Maribor - HALLERSTEIN - intermedijska uprizoritev - SNG Maribor
2009 KID KIBLA Maribor - 3. Festival (DA)(NE)S
2009 Festival LENT 09 - JAZZLENT - arhitektura prireditvenega prostora
2009 V OBJEMU ZVOKA II.  - k. Vesna Kukič - KUPD POT, Narodni dom Maribor
2009 KID KIBLA Maribor - 2. Festival ljubezni - Pokrajinski muzej Ptuj in Ptujski grad
2009 NO igre - VETER V VEJAH BOROV - r. Jernej Lorenci - Drama SNG Maribor
2009 za AGRFT Ljubljana-VIKEND SEMINAR-OBLIKOVANJE SVETLOBE-v Narodnem domu Maribor
2009 Digitalna komuna - KVANTNI DUALIZEM - KIBLA Maribor v Cankarjevem domu LJ
2009 Jean Racine - FEDRA - r. Yulija Roschina - produkcija študentov 7. semestra študentov AGRFT
2009 Evripid - HELENA - r. Nika Melink - produkcija študentov 7. semestra študentov AGRFT
2009 Ajshil - ORESTEJA - r. Jernej Lorenci - SNG DRAMA Ljubljana


2008 Jaan Tätte-ZGODBA O ZLATI RIBICI-r. Andreja Kovač-Prešernovo gledališče Kranj
2008 MOVE-AS/Stories of the Body 4 - k. Snježana Premuš - zavod Exodos LJ, PTL
2008 V OBJEMU ZVOKA - k. Vesna Kukič - KUPD POT, Narodni dom Maribor
2008 Sarah Kane RAZDEJANI, r. Vinko Möderndorfer, Slovensko mladinsko gledališče Ljubljana
2008 Festival LENT 08, JAZZLENT, logistika in vizualna podoba prireditvenega prostora
2008 srečanje EU ministrov za kmetijstvo, kulturni program, Narodni dom Maribor v SNG Mb
2008 Vesna Kukič SANJE V GIBANJU II., k. Vesna Kukič KUPD POT
2008 Festival Ljubezni, KIBLA Maribor
2008 ŽIVETI V 4 RAJHU, avtor razstave Aleksander Legen
2008 MED, Maribor elektronska destinacija, KIBLA Maribor


2007 W. A. Mozart / Nebojša Pop Tasić - REQUIEM - r. Jernej Lorenci - APT Novo mesto
2007 Vesna Kukič - SANJE V GIBANJU - k. Vesna Kukič - Kulturno umetniško plesno društvo POT
2007 Festival IZZVEN - KIBLA Maribor
2007 Cikel komornih koncertov - VOKAL IN VIOLINA - Narodni dom Maribor
2007 Matej Bor RAZTRGANCI, r. Sebastijan Horvat, E.P.I. Center, MG Ptuj, Canakarjev dom LJ
2007 Carlo Collodi OSTRŽEK, r. Jernej Lorenci, Lutkovno gledališče Maribor
2007 Frederico Fellini LA STRADA , r. Bojan Labovič, Drama SNG Maribor in Narodni dom Maribor
2007 Tennessee Williams IGRA ZA DVE OSEBI , r. Rene Maurin, Mestno gledališče Ptuj
2007 digitalna komuna ODISEJADA , KID KIBLA v Cankarjevem domu Ljubljana
2007 Karmina Šilec CS LIGHT, Zbor Carmina Slovenica v Cankarjevem domu Ljubljana
2007 Cikel za mlade RENESANSA, Narodni dom Maribor
2007 Vesna Kukič UJETI TERNUTEK 2, KUPD POT v Narodnem domu Maribor
2007 Fernardo Pessoa MORNAR, r. Jernej Lorenci, SNG Drama Ljubljana
2007 Karmina Šilec STRIPSODY 2, ansambel !KABATEOLA! v stari elektrarni Ljubljana


2006 Mihail Bulgakov Mojster in Margareta, r. Jernej Lorenci, Mestno gledališče ljubljansko
2006 Proslava: Rudolf Maister, r. Rene Maurin, Protokol republike Slovenije
2006 Festtival Izzven, Kibla Maribor
2006 Marko Košnik Operabil Kobe, Kibla Maribor
2006 Karmina Šilec Drum Cafe, Narodni dom Maribor
2006 Katie Duck Blink – festival Nagib
2006 Peter Handke Untertagblues, r. Jernej Lorenci, Slovensko narodno gledališče Drama Ljubljana
2006 William Shakespeare/Heiner Mueller strojHamlet, r. Samo M. Strelec, Drama SNG Maribor
2006 Giacomo Puccini La Boheme, r. Vinko Mödendorfer, SNG Opera in balet Ljubljana
2006 Lojze Lebič Iz veka vekov…, r. Jernej Lorenci, Opera in balet SNG Maribor


2005 Moris Panych Bdenje, r. Matjaž Latin, Mestno gledališče Ptuj
2005 Ep o Gilgamešu, r. Jernej Lorenci, Slovensko mladinsko gledališče Ljubljana
2005 Evripid Medeja, r. Jernej Lorenci, Slovensko ljudsko gledališče Celje
2005 Karmina Šilec Stripsody, Opera in balet SNG Maribor
2005 Ivan Cankar Hlapci.pdf, r. Samo M. Strelec, Drama Slovensko narodno gledališče Maribor
2005 Tibetantski misterij – Črimekundan ali Brezmadežni, r. Jernej Lorenci, SNG Drama Ljubljana


2004 J.P. Moliere Namišljeni bolnik, r. Jernej Lorenci, Drama SNG Maribor
2004 Radmila Vojvodić Montenegro blues, Crnogorsko Narodno Pozorište Podgorica
2004 Witold Gombrowicz Poroka, r. Jernej Lorenci, Slovensko Mladinsko Gledališče Ljubljana
2004 Duke Ellington GLASBA JE MOJA LJUBICA, Narodni dom Maribor

 

Hochschule für Musik und Theater München
Bayerische Theaterakademie - smer : oblikovanje svetlobe – Bachelor of Arts


režijski koncept, dramaturgija, scenografija, kostumografija, svetlobni koncept:
Witold Gombrowicz - POROKA / Die Trauung (pismena diplomska naloga)

oblikovanje svetlobe:
Benjamin Britten - SEN KRESNE NOČI (praktična diplomska naloga)

dramaturgija svetlobe:
Richard Wagner – RENSKO ZLATO, WALKÜRA, SOMRAK BOGOV, SIEGFRIED
Giuseppe Verdi - DON CARLOS
Bertolt Brecht, Kurt Weill – OPERA ZA TRI GROŠE
W. Shakespear – BENEŠKI TRGOVEC

glasbena dramaturgija:
Ludwig van Beethoven - FIDELIO
Claudio Monteverdi - ORFEJ

dramaturgija:
Hugo von Hofmannstahl – SLEHERNIK
Euripides - BAKHANTKE
Claude Debussy – PELLEAS IN MELISANDA

glasbena in svetlobna dramaturgija:
Carl Maria von Weber - ČAROSTRELEC

 

Hochschule für Musik und Theater München
Bayerische Theaterakademie - smer : oblikovanje svetlobe – Bachelor of Arts


dramaturgija svetlobe:
W. Shakespear - KRALJ LEAR (OISTAT Scenofest Prague Quadrennial)
Bertolt Brecht – VZPON IN PADEC MESTA MAHAGONNY
Johann Wolfgang von Goethe – TORQUATO TASSO
Heinrich Henkel – DIE EISENWICHSER
Samuel Beckett – ČAKAJOČ GODOTA
Leoš Janaček – LISIČKA ZVITOREPKA

dramaturgija:
W. Shakespear - OTHELLO, ROMEO IN JULIJA, MILO ZA DRAGO

glasbena dramaturgija:
Händel - AMADIGI DI GAULA

glasbena in svetlobna dramaturgija:
Gioachino Rossini – PEPELKA ANGELINA
Giuseppe Verdi - AIDA

režijski koncept, dramaturgija, scenografija, kostumografija, svetlobni koncept:
W.A. Mozart – FIGAROVA SVATBA (vmesna pismena diplomska naloga)

 

Hochschule für Musik und Theater München
Bayerische Theaterakademie - smer : oblikovanje svetlobe – Bachelor of Arts

svetlobni koncept - v sodelovanju s študenti scenografije MOZARTEUM SALZBURG
Giacomo Pucini – TOSCA

svetlobna dramaturgija:
Giacomo Pucini – TOSCA

glasbena dramaturgija:
Giacomo Pucini – TOSCA
W.A. Mozart - DON JUAN

McCandless teorija:
W. Shakespear – SEN KRESNE NOCI

režijski koncept, dramaturgija, scenografija, kostumografija, svetlobni koncept
W.A. Mozart – BEG IZ SERAJA (sprejemni izpit na
Hochschule für Musik und Theater München - Bayerische Theaterakademie)

 

2002 TV produkcija UMRLI GIGANT Tovarna Avtomobilov Maribor, r. Bojan Labovič
2002 TV produkcija SLAVKOVA POT življenje škofa dr. Vekoslava Grmiča, r. Bojan Labovič
2002 TV produkcija SLEPILO igrani študentski film


2001 Nikolaj Vasiljevič Gogolj ŽENIDBA, r. Jernej Lorenci, Hrvatsko Narodno Kazalište RIJEKA
2001 Otvoritvena slovestnost ŠTUKFEST - TRAILER, ŠOU Maribor


2000 Otvoritvena slovestnost ESIB 2000 ŠOU Maribor
2000 Multimedialni plesni performans RE-EMANACIJE, ŠOU Maribor
2000 Glasbeni performans FUL FLAVOUR, ŠOU Maribor
2000 Multimedialni plesni performans SIZIFOV CIKLUS/VIDEO DANCE LIVE STILL UNDER CONSTRUCT, avtorski projekt


1999 J.B. Moliere DON JUAN, r. Jernej Lorenci, Slovensko ljudsko gledališče Celje


1998 Sebastjan Horvat, Primož Vitez ION, r. Sebastjan Horvat, Drama SNG Maribor
1998 Multimedialni plesni performans EMANACIJE


1997 Thomas S. Eliot UMOR V KATEDRALI, r. Jernej Lorenci, Mestno gledališče Ljubljansko
1997 Albert Camus KALIGULA, r. Sebastjan Horvat, Mestno gledališče Ljubljansko
1997 Glasbeni multimedialni performans THE DOORS REVIVAL, ŠTUK Maribor


1996 F.G. Lorca KRVAVA SVATBA, r. Tomi Janežič, Mestno gledališče Ptuj
1996 Sebastjan Horvat, Primož Vitez ELIZABETA, r. Sebastjan Horvat, Mestno gledališče Ptuj
1996 Multimedialni plesni performans REINKARNACIJE, KIBLA Maribor
1996 Video Dance EYE STEPS


1995 Odprta plesna scena ´95 KOT HIŠICA IZ KART, Plesni center Maribor
1995 Minka Veselič GULIVERJEVI SVETOVI, Plesna Izba Maribor


1994 Mitja Reichenberg MEETING WITH HEINRICH HEINE, r. Mitja Reichenberg, Univerza v Mariboru, SNG MB
1994 Video Dance DRILL MIND


1993 plesna skupina Nero VITA SOMNIUM BREVE, k. Astrid Ussar, KUD Študent Maribor
1992-95 Festival LENT
1993 Video Dance SHADOWS

vodja tehnike, oblikovanje svetlobe, video…:
1992 Odprta plesna scena ´92: Anthony De Melo BOG IGRA GOLF, k. V. Kukič in S. Premuš, PC Maribor
1992 plesni teater Aldea KLICALI SO ME PUBY, k. Minka Veselič, plesna Izba Maribor


1991-93 regulater, lučni mojster, programer intel. ref., asistent oblikovalca svetlobe - SNG Maribor:
J.B. Moliere - DON JUAN - r. P. Magelli
Različni avtorji - CARMEN - r. Tomaž Pandur
LA DIVINA COMEDIA-INFERNO - r. Tomaž Pandur
LA DIVINA COMEDIA-PURGATORIO - r. Tomaž Pandur
LA DIVINA COMEDIA-PARADISO - r. Tomaž Pandur
Aishilos - ORESTEJA - r. Paolo Magelli
E. Kalman - KNJEGINJA ČARDAŠA - r. W. Orlikowsky
Giacomo Puccini - LA BOHEME - r. Franjo Potočnik
Giuseppe Verdi - RIGOLETTO - r. W. Orlikowsky
Piatro Mascagni - CAVALLERIA RUSTICANA - r. Franjo Potočnik
R. Leoncavallo - GLUMAČI - r. Franjo Potočnik
Giuseppe Verdi - TRAVIATA - r. W. Orlikowsky
W. A. Mozart - FIGAROVA SVATBA - r. F. Preisler ml.
N.R. Korsakov - CARJEVA NEVESTA - r. L. Šuljuga Mospan
Različni avtorji - LUNA NAD MISSISSIPPIJEM - k. M. Milenović Workman

1989-91 Folkart Festival
1986-91 ŠTUK Maribor
1986-96 plesni utripi…, občinska-medobčinska-republiška plesna srečanja…, Plesni Center Maribor


1986 Alfred Jarry UBU COCU, KUD Študent – oder Labirint


1984-85 osvetljevalec, regulater SNG Maribor:
Henrik Ibsen - KO SE MRTVI PREBUDIMO - r. Ž. Mesarić
Goran Gluvic - BORUTOVO POLETJE - r. Vito Taufer
Drago Jancar - VELIKI BRILJANTI VALCEK - r. P. Veček
M. Bor - RAZTRGANCI - r. V. Soldatovič
A. Dvorak - RUSALKA - r. F. Potočnik
R. Simoniti - PARTIZANKA ANA - r. H. Neubauer

1981-84:
Klub Mladih Maribor: vodja tehnike, programska sekcija
Mladi Mladim - novinar, moderator: zunanji sodelavec RTV Maribor


1980-91:
/ D´Drava Country Dečki / Country Kečap / Country Ketchup /
nastopi, koncerti: I, A, NL, CH, GB, CRO, SLO


1980-81 osvetljevalec SNG Maribor:
Aleksander Sergejevič Gribojedov - GORJE PAMETNEMU - r. J. Kislinger
Luigi Pirandelo - NOCOJ BOMO IMPROVIZIRALI - r. M. Korun
Fran Milčinski - BUTALCI - r. V. Arhar
Žarko Petan - KONCERT ZA TRIKOTNIK - r. J. Jemec
B. Štih, T. Partljič, J. Jemec - PRIDITE, PREDSTAVA JE - r. J. Jemec
Giuseppe Verdi - RIGOLETTO - r. F. Potočnik
D. Božič - LIZISTRATA '75 - r. J. Souček
L. Janaček - JENUFA - r. F. Preisler ml.
D. Škerl - PETER KLEPEC - k. I. Otrin

1979-80: 16 mesecev vojaškega rocka: vodja KUD-a, pevski zbor, glasbena skupina…
1978: končana poklicna šola – elektromonter
1976-79: srednješolska rock skupina ZEVS
1975: končana osnovna šola - Slavko Šlander
1972: sestava prvega »light showa« (prvi kratki stik)
1972-76: garažni rockbandi: ATOM, LEDENO SONCE
1967-69: glasbena šola - violina

1960 rojen 15. 7. v Mariboru

 

 

 

CV David Orešič download

 

© 2006-2019 All Rights Reserved
David Orešič / Oresic / mag. scen. obl
David Oreschitsch / Bühnengestaltung MA.
David Oreshich / Set designer MA